Safír 0.578ct, Peridot 1.323ct, Spinel 0,870ct

V naší vzorkovně Vám můžeme nabídnout k přímému prodeji drahokamy a polodrahokamy, a pokud si z naší nabídky nevyberete, máme možnost Vám zajistit kámen dle Vaší specifikace. Naše ceny jsou smluvní.

 

2,651 ct přírodní opál z Austrálie

Jak se určuje kvalita briliantů?

Kvalita všech briliantů se určuje podle tak zvaných 4 C.

VÁHA – CARAT
Pro stanovení hmotnosti diamantů (a valnou většinu jiných drahých kamenů) se používá jednotka metrický karát, zkratkou je ct.
1 ct = 200 mg = 0,2 g

 

váha diamantů
brusy dia

BARVA – COLOUR
Označení barev u diamantů:
D – výjimečně bílý + .
E – výjimečně bílý.
F – vzácně bílý.
G – bílý +.
H – bílý.
I, J – bílý, slabě zbarvený.
K, L – bílý zbarvený.
M, N – velmi světle žlutý.
O, P, G, R – světle žlutý.
S, Z – žlutý.

BRUS – CUT
Většina diamantů se brousí do 57 či 58 plošek (faset) briliantového brusu. Optimálně vybroušený diamant reflektuje maximum přijatého světla.
Správně vybroušený briliant (good) odráží světlo z jedné fasety na druhou a opět horní částí kamene ven.

ČISTOTA – CLARITY
Čistota se u diamantů / briliantů udává ve zkratkách.

FL (Flawless) Diamant neobsahuje žádné nečistoty nebo vnitřní nehomogenity větší než 5 mikronu ani vnější vady kvality brusu. Nutné je použití binokulárního mikroskopu s osvětlením v temném poli.

IF (Internally flawless), LC (Loup clean) – Diamanty bez vnitřních vad větších než 5 mikronu, které pro drobné vady kvality brusu nemohou byt klasifikovány stupněm FL. Nutné je použití binokulárního mikroskopu s osvětlením v temném poli.

VVS1, VVS (Very very small inclusions) – Diamanty obsahují velmi malé inkluze, velmi těžko objevitelné kvalifikovaným pozorovatelem s použitím 10-násobné zvětšující lupy.

VS 1, VS2 (Very small inclusions) – Velmi malé inkluze, obtížně registrovatelné kvalifikovaným pozorovatelem s použitím 10-násobné zvětšující lupy.

SI1, SI2 (Small inclusions) – Malé inkluze snadno objevitelné kvalifikovaným pozorovatelem při použití 10-násobné zvětšující lupy. Inkluze nesmějí být viditelné pouhým okem při pohledu na kámen shora (přes tabulku).

I, P1, P2, P3 (Imperfect resp. Pique – čti piké).
P1 – Inkluze viditelné v broušeném kameni pouhým okem, které nemají negativní vliv na lesk diamantu.

P2 – Inkluze snadno viditelné v broušeném kameni pouhým okem, mající lehký vliv na lesk diamantu.
P3 – Rozsáhlé inkluze velmi snadno viditelné v broušeném kameni pouhým okem, mající značný negativní vliv na lesk diamantu.

 

drahé kameny