Časté dotazy

Máte na nás nějaký jiný dotaz? Napište nám. Veškeré žádosti o kalkulaci, dotazy k objednávkám či jiné dotazy prosím směřujte na e-mail vyroba@aumanti.cz nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 734 372 545.

Koupili jste drahý kámen či perly, které chcete zasadit do šperku? Máte svůj vysněný šperk, na který jste v běžné prodejně nenarazili?

V naší dílně může vzniknout jedinečný šperk, který jste si vždy přáli – prsten, pánský šperk, náušnice, náramek či celá souprava šperků. Šperk Vám zhotovíme dle Vaší předlohy nebo dle pokynů Vám náš zlatník připraví návrh, který společně můžete dále upravit tak, abychom splnili Vaše přání.

Šperky standardně vyrábíme ze stříbra (925/1000) a zlata o ryzosti 14 karátů (585/1000). Na Vaše přání však zajistíme zlato o ryzosti 18 karátů (750/1000) a jsou rovněž možné kombinace barev zlata – bílého, žlutého či červeného.

Na Vaše přání můžeme šperky finálně upravit rhodiem – jedná se o finální úpravu, díky které Váš šperk získá vysoký lesk a bělost. Rhodium chrání měkký povrch stříbra před poškrábáním a před vznikem sirníku stříbrného, projevujícího se jako jeho černání. U zlata zlepšuje vzhledové vlastnosti i odolnost povrchu, když zlato, ač se nezdá, je měkké. Rhodiování je vhodné i pro alergiky, když zlato standardně obsahuje příměsi niklu. Pokovením se tak zamezí kontaktu niklu s pokožkou.

Veškeré šperky jsou opatřeny výrobní značkou AUMANTI design s.r.o. a následně prochází finální státní puncovní kontrolou.

Do šperků provádíme bezplatně rytiny.

Zákazníkům nabízíme bezplatné konzultace v naší vzorkovně v Třinci.

Máte zájem koupit konkrétní kámen?

Drahé kameny nakupujeme u našich prověřených dodavatelů, kdy samozřejmostí je pro nás vystavení certifikátu jejich pravosti. U popisu kamene uvádíme jeho brus, čistotu, barvu a hmotnost. Certifikát současně ověřuje, že briliant či jiný drahý kámen byl získán legální cestou.

Vystavujete ke šperkům nějaký doklad?

Ke každému šperku vystavujeme vlastní certifikát pravosti. Tento certifikát neboli rodný list šperku je rozdělen na dvě části – popis šperku a popis kamene. U popisu šperku uvádíme jeho provedení, vzor, ryzost a hmotnost. U popisu kamene uvádíme jeho brus, čistotu, barvu a hmotnost. Certifikát současně ověřuje, že briliant či jiný drahý kámen byl získán legální cestou.

Potřebujete šperk opravit či upravit?

Přijímáme požadavky na veškeré zlatnické opravy poškozených šperků a jejich čištění, jak rovněž na úpravu jejich stávajících parametrů (zmenšení, zvětšení, zkrácení, výměna či zasazování vypadlých kamenů apod.). Veškeré tyto práce provádíme u nás v dílně, tedy můžete mít jistotu, že Váš šperk bude pod naším neustálým dohledem.

Poskytujete na šperky záruku?

Na veškeré námi zhotovené šperky poskytujeme 6 let záruku na vady materiálu. Údržbu prstenů (leštění, rhodiování) po dobu záruční doby provádíme za zvýhodněné ceny. Podle intenzity nošení je vhodné zkontrolovat usazení kamenů, které Vám provedeme bezplatně.

Pamatujte, že Váš šperk není nezničitelný, proto doporučujeme dodržovat rady o jeho péči a údržbě. Záruka se nevztahuje na mechanické a chemické poškození drahých kovů a kamenů.

Co jsou to zirkony a čím se liší od briliantů?

Zirkon je, na rozdíl od diamantu, uměle vyráběnou chemickou sloučeninu. Diamant je nejtvrdší známý přírodní minerál, a jedna z nejtvrdších látek vůbec. Jeho broušená varianta se nazývá briliant. Zirkony jsou v porovnání s diamanty samozřejmě křehčí a měkčí, a tato skutečnost může být také jedním z rozhodujících faktorů při Vašem výběru. Na první pohled však zirkony od diamantů nerozeznáte. Avšak vzhledem ke zmiňované měkkosti a křehkosti, dochází během času jejich nošením k opotřebování, které může být patrné letmým pohledem oka už i po roce každodenního nošení. Briliant na rozdíl od zirkonu vydrží nádherně lesklý a třpytící se po spoustu let. Právě díky tomu, že je briliant extrémně tvrdý a jeho povrch se neopotřebí, dokáže se i po spoustě let krásně třpytit. U zirkonu je bohužel tato možnost nereálná. Krásný lesk briliantu je dán i tím, že má vyšší index lomu světla než zirkon. Chápeme však, že existuje rozdíl v ceně, která je u zirkonů mnohem nižší. Zvažte však, zda chcete, aby prsten vypadal i po několika letech stejně, jako vypadal ve Váš nejdůležitější den. Rozhodujete se sami za sebe, my chápeme jakékoliv Vaše rozhodnutí, když se jedná přeci jen o Váš prsten.

Máte na nás nějaký jiný dotaz?

Napište nám. Veškeré žádosti o kalkulaci, dotazy k objednávkám či jiné dotazy prosím směřujte na e-mail vyroba@aumanti.cz nebo nás kontaktujte na telefonním čísle + 420 734 372 545.